33. Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! – Opera Nowohucka

Już 8 września 2012 r. o godz. 19.30 na nowohuckiej scenie muzycznej spotkają się razem: zespół Wu-Hae, Maciej Maleńczuk, Marcin Świetlicki i Jacek Królik. Wszystko to w ramach kolejnego wydarzenia z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!, które odbędzie się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (od strony Al. Jana Pawła II).

Artyści zaprezentują Operę Nowohuckiej, która jest współczesnym projektem muzycznym, inspirowanym historią Nowej Huty. Jej warstwę tekstową stanowią obszerne fragmenty Poematu dla dorosłych Adama Ważyka oraz utwory innych piewców socrealizmu. Muzykę skomponowała nowohucka formacja Wu – Hae, uznawana za prekursora nurtu cross-over w Polsce. Jest to piorunująca mieszanka rocka z elementami industrialu i elektroniki.

Warto wspomnieć, iż po raz pierwszy Opera zostanie zaprezentowana w całości.
Organizatorami wydarzenia są:

• Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta
• Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
• Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
• Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Koncert poprowadzi Lidia Jazgar, a partnerami wydarzenia są: Agencja Art Blue, Harcerski Zespół Ratowniczy Hufca ZHP Kraków Nowa Huta, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Projekt Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! – Opera Nowohucka realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (www.malopolskie.pl).

Koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.

Więcej informacji o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! i występujących na wrześniowym koncercie muzykach można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl.

Strona wydarzenia: http://www.facebook.com/events/271913402923455/

Sponsorzy: Elektrociepłownia „KRAKÓW” S.A. (sponsor strategiczny) cyklu, Impel Cleaning Sp. z o.o., Bank Pocztowy S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie Sp. z o.o. oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie S.A.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki, Wrota Małopolski, Lodołamacz, Teraz Huta.

Kontakt:
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075
stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl