34. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Kolędy wschodniosłowiańskie

Wprawdzie magia świąt już minęła, lecz piękne pieśni bożonarodzeniowych wypełni w ostatni czwartek stycznia br. jeden z krakowskich kościołów, podczas Koncertu kolęd wschodniosłowiańskich. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!. 31 stycznia 2013 r. o godz. 19.15 w parafii pw. św. Józefa w Krakowie (os. Kalinowe 5) najpiękniejsze kolędy wschodniosłowiańskie zaprezentuje OKTOICH Chór Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław.

Chór powstał we wrześniu 1991 roku, a jego repertuar stanowią hymny, teksty liturgiczne i ich muzyka w tradycji słowiańskiej – Bułgarii, Serbii, Rusi Kijowskiej, Polski Jagiellonów, Ukrainy i Rosji, a także w języku greckim – z kręgu tradycji bizantyjskiej (św. Góry Atos) i muzyka Cerkwi Gruzińskiej. OKTOICH ma na swoim koncie 8 płyt, w tym nominację do nagrody Fryderyków 2008, a także występy w programach Telewizji Polskiej, Czeskiej, Rosyjskiej i Niemieckiej. W ciągu 20 lat działalności, zespół dał ok. 800 koncertów w Polsce i w renomowanych salach koncertowych i filharmonicznych Europy. Od początku zespół prowadzi ks. protodiakon Grzegorz Cebulski.

Organizatorzy koncertu: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich – Dzielnice: XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, również i tym razem nie zapomną o najbardziej potrzebujących, dlatego styczniowemu koncertowi towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.
Wstęp odbywać się będzie za zaproszeniami, które można odbierać od 18 stycznia w Ośrodku Kultury Kraków–Nowa Huta (os. Zgody 1), Biurze Poselskim Posła Ireneusza Rasia (os. Złotej Jesieni 6/34), Punkcie Informacji Miejskiej (ul. św. Jana 2).

Więcej informacji o cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie ?! i występującym na koncercie chórze OKTOICH można znaleźć na stronie projektu: www.nhdn.pl
Strona wydarzenia: http://www.facebook.com/events/513863848645422/?suggestsessionid=1000027750813891357717950

Partnerami wydarzenia są: Agencja Art Blue, Harcerski Zespół Ratowniczy Hufca ZHP Kraków Nowa Huta, Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Koncert poprowadzi Lidia Jazgar.

Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10 wew. 23, imprezy@krakownh.pl