Dyniowe Cudeńka – konkurs

Dynia – królowa polskich stołów, a także główna bohaterka konkursów, które organizowane będą w ramach II Festiwalu Zaklęte w Dyni, który patronatem honorowym objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Ubiegłoroczna edycja Festiwalu przyciągnęła wielu mieszkańców Krakowa i okolicznych gmin. Dlatego też w tym roku, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta poszerzyli program Festiwalu, a do udziału w dyniowych konkursach zapraszają nie tylko osoby indywidualne lecz również rodziny i instytucje.

Zdolnościami plastycznymi i talentem mogą wykazać się Ci, którzy zdecydują się wystartować w konkursie plastycznym Dyniowe cudeńka. Jury oceniać będzie oryginalność wykorzystania dyni jako tworzywa plastycznego, pomysłowość aranżacji, ogólny wyraz artystyczny.

Natomiast Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowym okazem o imponującej wielkości, oryginalnym kształcie czy kolorze.
Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 17 września. Szczegółowe zasady uczestnictwa określa regulamin, który wraz z programem całego Festiwalu można znaleźć na www.zakletewdyni.pl. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi podczas imprezy finałowej 22 września w godzinach 14.00-18.00, a na zwycięzców czekają nagrody.

Karta zgłoszenia
Regulamin

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Kontakt:
Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty
tel. 12 644 68 10 wew. 25, 518 659 075
stowarzyszenie@przyjacielenowejhuty.pl,
www.przyjacielenowejhuty.pl