I Festiwal Zaklęte w Dyni

Dyniowe festiwale odbywają się na całym świecie, m.in.: w USA, Kanadzie i Niemczech.
Dlatego też Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty podjęli wspólne starania, by od 2012 roku również Kraków mógł poszczycić się swoim dyniowym festiwalem. Od 7 lat w Klubie Ośrodka Kultury w Branicach odbywała się impreza o tematyce dyniowej, ale w związku z rosnącym zainteresowaniem tym wydarzeniem, organizatorzy rozszerzają jej zasięg organizując I Festiwal Zaklęte w Dyni.
Festiwal odbędzie się 22 września br. w godzinach 14.00 – 18.00, na terenie zielonym przy os. Centrum E w Krakowie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału
w festiwalowych konkursach: plastycznym Zaczarowany świat zabawek oraz hodowlanym Dynia jaka jest, każdy widzi. Zgłoszenia gotowych prac oraz okazy dyń przyjmowane będą na miejscu imprezy do godziny 14.00.
W programie Festiwalu m.in.: rozstrzygnięcie dyniowych konkursów, warsztaty dyniowe dla dzieci, gry i zabawy rodzinne, malowanie twarzy, kiermasz biżuterii, a także degustacja dyniowej zupy i innych smakołyków, pokaz cyrkowy w wykonaniu Grupy Happenerskiej Nowa Huta. Podczas imprezy zagra Grupa Okazjonalna Bez Bisów.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy dyniowy festiwal, pomyślany jako piknik rodzinny. Wstęp na imprezę jest wolny. Szczegółowe informacje o festiwalu na www.krakownh.pl
Impreza włączona w cykl Zajrzyj do Huty.
Festiwal realizowany jest ze środków finansowych Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10 wew. 23
imprezy@krakownh.pl
www.krakownh.pl