IX Turniej Przedszkolaków 2014

17 maja 2014r. po raz dziewiąty w Przedszkolu nr 111 „Pod Modrzewiem” odbył się turniej szachowy dla przedszkolaków. Współorganizatorem turnieju był Nowohucki Klub Szachowy im.Władysława Trząskiego, a fundatorem nagród Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Na turniej pomimo niesprzyjającej pogody przyjechało 17 zawodniczek i zawodników, nie tylko z Krakowa, ale również z Wieliczki, Staniątek czy Ostrowca.

Rywalizacja była zacięta, do ostatniej rundy nie był znany zwycięzca całego turnieju. Ostatecznie został nim Piotr Wnuk, który wyprzedził Radosława Kruczka oraz Macieja Wolaka. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Joanna Bandyk, przed Marią Górnisiewicz oraz Moniką Byrską. Gratulujemy, nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli przez siedem rund.

W imieniu organizatorów – p.Stanisława Porębskiego oraz p.Łukasza Sęka – prezesów Nowohuckiego Klubu Szachowego serdecznie dziękujemy przewodniczącemu Rady Dzielnicy XVII p.Stanisławowi Madejowi, który jako przedstawiciel fundatora nagród uświetnił swoją obecnością nasz turniej, dyrektor Przedszkola nr 111 p.Małgorzacie Dziki za gościnę i stworzenie komfortowych warunków do gry, sędziemu głównemu Wiktorowi Łęczkowi za sprawne przeprowadzenie zawodów, a przede wszystkim młodym graczom i ich rodzicom, którzy poświęcili swój czas oraz pomogli w stworzeniu rodzinnej atmosfery zawodów.

Pełne wyniki są dostępne tutaj.