Koncert Jakub Blokesz Trio, Łukasz Jemioła Trio

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” wraz z Radą Dzielnicy XVII-Wzgórza Krzesławickie zapraszają na koncert piosenki poetyckiej
9 września 2017 r., o godz. 19:00
Wykonawcy:
Kuba Blokesz Trio
Łukasz Jemioła Trio
Dziedziniec forteczny MDK
Prowadzenie: Anna Kukawska
Serdecznie zapraszamy !!!
KUBA BLOKESZ
Śpiewa piosenki napisane przez siebie, tłumaczone i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie”
(2015), który jest programem poetyckim złożonym z tekstów współczesnych poetów ukraińskich przetłumaczonych na język polski z jego muzyką. Na nagraniu gościnnie występują: Piotr Machalica i Joanna Lewandowska. Z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych powstało dwupłytowe wydawnictwo:
„Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu” z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Pełnił na nim rolę producenta muzycznego i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał (2016). Obecnie – razem z zespołem „Chwila Nieuwagi” – pracuje nad nową płytą pt. „Morawska Brama”, na której zaśpiewa przetłumaczone przez siebie piosenki czeskich wykonawców.
ŁUKASZ JEMIOŁA
Wokalista, gitarzysta, twórca piosenek, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Jego reper­tuar utrzymany jest w stylu blues, folk, piosenka poetycka. Ma na koncie liczne sukcesy festiwalowe i udział w projektach muzycznych m.in.
z Włodkiem Pawlikiem oraz jako solista w projektach: „Wieczorem”— płyta koncertowa (2014) i „Mów spokojniej” z poezją Adama Zagajew­skiego (2015). Brał udział w nagraniach płyt „Dalekie wybrzeża ciszy” (2014) oraz „Myśląc Ojczyzna” z udziałem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Zespołu „Mazowsze” (2016). Podczas koncertu Łukasz Jemioła zagra piosenki ze swojej płyty (2015), a także sporo perełek z okresu międzywojnia. Będzie to niezapomniana uczta muzyczna podczas której nie zabraknie również interakcji z publicznością.
Punkty odbioru bezpłatnych zaproszeń (od 23 sierpnia 2017 r.):

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27b;
Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa, os. Na Stoku 15;
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Zgody 1;
Radio Nowinki, ul. Skarżyńskiego 7/6;
E-FOTO, os. Centrum B3;
Fundacja „Magazyn Kultury”, Kolanko No 6, ul. Józefa 17;
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232;
InfoKraków, ul. Św. Jana 2;
InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego, przy pl. Wszystkich Świętych 2.

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie Patronat honorowy: Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Patronat medialny: Głos Tygodnik Nowohucki, Radio Nowinki