Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich – Koncert cecyliański

Ku czci Świętej Cecylii uważanej za patronkę muzyki sakralnej, śpiewu, chórów i organistów 25 listopada o godzinie 17.00, w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1a) odbędzie się ostatni w tym roku koncert z cyklu Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich.

Wykonawcami Koncertu cecyliańskiego będą Chór Mieszany i Kameralna Orkiestra Smyczkowa Con Fuoco Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie pod dyrekcją Diany Mrugały-Gromek oraz organista Dawid Rzepka. W ich wykonaniu usłyszymy m. in. utwory staropolskich mistrzów takich jak Wacław z Szamotuł, Mikołaj Gomółka czy króla baroku Johanna Sebastiana Bacha oraz czołowych przedstawicieli muzyki francuskiej. Koncert zakończą fragmenty mszy na chór i orkiestrę z pogranicza negro spirituals. Repertuar został tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć coś osobiście bliskiego dla siebie.

Zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty.
Wydarzenia z cyklu Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich odbywają się pod patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Informacje o wykonawcach można znaleźć na stronie www.krakownh.pl
Wstęp wolny.
Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10 wew. 23
imprezy@krakownh.pl