Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie – miejscem nauki języka angielskiego

Biblioteka we współpracy z firmą Funmedia bezpłatnie udostępnia e-learningowy kurs języka angielskiego dla osób dorosłych na portalu angielski123.pl – do 31 sierpnia 2013 roku.

Kurs angielski123.pl jest atrakcyjną propozycją dla każdego – zarówno dla nastolatków, studentów, jak i osób starszych. Dla tych, którym angielski jest potrzebny w obecnej pracy jak i dla tych, którym dzięki znajomości angielskiego będzie łatwiej znaleźć zatrudnienie. Dla wszystkich, którzy niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania i wykonywanego zawodu po prostu chcą mówić po angielsku.

Podstawowym założeniem e-learningowego kursu jest samodzielna nauka. Każdy uczy się we własnym rytmie i w dowolnym czasie. Potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu, mikrofonem i słuchawkami. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy. Składa się z czterech poziomów: pierwszy i drugi jest przeznaczony dla osób początkujących, trzeci i czwarty – dla średniozaawansowanych. Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty.

Użytkownicy Nowohuckiej Biblioteki Publicznej mogą bezpłatnie korzystać z e-kursu na czterech stanowiskach komputerowych: w Bibliotece Głównej w os. Stalowym 12, w Filii nr 3 w os. Kościuszkowskim 5, w Filii nr 4 w os. Zgody 7 oraz w Filii nr 6 w os. Na Stoku 1.