Orliki

Na terenie Dzielnicy XVII znajdują się dwa boiska – Orliki:

1.”Orlik” – os. Na Wzgórzach 13a, przy Szkole Podstawowej nr 129
Otwarte 22 kwietnia 2010 roku Moje Boisko Orlik 2012 to kompleks nowoczesnych, oświetlonych, ogrodzonych boisk syntetycznych wraz z zapleczem szatniowym. Mieści się obok Szkoły Podstawowej nr 129. Sport i rekreację prowadzi na obiekcie animator sportu, który ustala grafik zajęć różnych dyscyplin, prowadzi niektóre z nich lub udostępnia grupom lub osobom indywidualnym. Z założenia korzystanie z boiska jest bezpłatne, a koszty funkcjonowania pokrywa Gmina Miejska Kraków. Na boisku obowiązuje regulamin, którego przestrzeganie warunkuje przebywanie na jego terenie.
Szkoła Podstawowa nr 129
2. „Orlik” – ul. Jaskrowa 5 przy Szkole Podstawowej nr 78
„Orlik” został wybudowany w 2010 roku i oddany do użytku 16.11.2010 roku. Obiekt jest dostępny publicznie, zarządza nim Szkoła Podstawowa nr 78.
W skład „Orlika” przy ul. Jaskrowej 5 wchodzą: boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej (62 m x 30 m), boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej (19,1 m x 32,1 m) oraz modułowe zaplecze szatniowo-sanitarne. Kompleks jest ogrodzony i oświetlony. „Orlik” stanowi doskonałe uzupełnienie dla szkolnej sali gimnastycznej oraz sali ćwiczeń dla najmłodszych uczniów.
Szkoła Podstawowa nr 78