Pożegnanie lata – wystawa i koncert – Wolna Grupa Bukowina

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” ma przyjemność zaprosić na koncert plenerowy zespołu „Wolna Grupa Bukowina”, który odbędzie się 8 września, o godz. 19.00 na placu fortecznym MDK, os. Na Stoku 27b w Krakowie.
W ramach cyklu „Pożegnanie lata” wydarzeniem towarzyszącym będzie otwarcie wystawy fotografii Marcina Dudka „Chorwacja, Czarnogóra, Hercegowina”.

Wolna Grupa Bukowina to jeden z najbardziej znanych zespołów z nurtu piosenki poetyckiej i turystycznej. Zespół założony został ponad 40-lat temu przez nieżyjącego już Wojciecha Bellona. Od początku w zespole występowali Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Obecnie tworzą go także Wojtek Maziakowski, Krzysztof Żesławski, Michał Polak oraz Marek Zarankiewicz. W latach 70-tych debiutowali na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie. W historii grupy warto odnotować nagrodzone występy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1974 i 1975 roku, udział w FAM-ie oraz licznych festiwalach, konkursach, imprezach, turystycznych i studenckich, takich jak: YAPA, BAZUNA, BAKCYNALIA. Grupa ma na swoim koncie wiele wydawnictw muzycznych, ostatnie z 2003 roku, „Bukowina/Sad”. wolnagrupabukowina.pl

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp bezpłatny.

Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie
Rada i Zarząd Dzielnicy XVII – Wzgórza Krzesławickie

Do fortu można dojechać
liniami autobusowymi nr: 142182
liniami tramwajowymi nr: 145

W ramach cyklu „Pożegnanie lata” wydarzeniem towarzyszącym będzie otwarcie wystawy fotografii Marcina Dudka „Chorwacja, Czarnogóra, Hercegowina”.