Warsztaty Muzyki Gospel (26-27 V 2018)

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b i Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa Wzgórza Krzesławickie zapraszają na Warsztaty Muzyki Gospel które odbędą się w dniach 26 i 27 maja. Od maja trwają zapisy. Udział w warsztatach jest bezpłatny! Warsztaty odbędą się w MDK Fort 49 „Krzesławice”. Warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie zgłoszenie na adres: gospel2018@mdkfort49.krakow.pl

Gospel oznacza dobrą nowinę o zbawieniu, dlatego też teksty niosą chrześcijańskie przesłanie. Ten gatunek muzyczny charakteryzuje się głównie dominacją wokalu, który emanuje radością i energią. Do wzięcia udziału w warsztatach zachęcamy dzieci i młodzież a także osoby indywidualne. Przypominamy, że mamy ograniczoną liczbę miejsc, więc radzimy nie zwlekać z zapisami.
Warsztaty muzyczne zakończą się koncertem finałowym, który odbędzie się 27 maja 2018 roku, o godz. 19:00 na dziedzińcu fortecznym MDK Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie.
Wystąpią: Piotr Łopaciński z zespołem oraz uczestnicy warsztatów.
Warsztaty poprowadzą: Piotr Łopaciński oraz Filip Kofod.

Piotr Łopaciński
wokalista i pedagog. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów jak: Siegfried Heinrich, Michael Stolle, Markus Fischer. Współpracował z takimi reżyserami jak: Hugo Wieg, Heinz Lukas-Kindermann, Rainer Wenke. Od 2012 roku działa w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Głogowie jako instruktor śpiewu i emisji głosu. Piotr prowadzi warsztaty w Polsce i za granicą z zakresu emisji głosu, estetyki i stylistyki wokalnej dla chórów amatorskich oraz profesjonalnych w różnych grupach wiekowych.
Filip Kofod
kompozytor, perkusista i aranżer. Nacodzień mieszka w Kopenhadze. Od kilkunastu lat zaangażowany w ruch młodzieżowy w Danii, pracując jako pedagog i nauczyciel dla Lutersmisson i Ostmission., prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży. Kompozytor i producent dwóch własnych albumów z muzyką inspirowaną głównie duńskimi hymnami i psalmami. Od 2004r współpracował z wieloma artystami gospel z Danii, Polski, Wielkiej Brytanii oraz USA. Filip bardzo lubi Polskę, szczególnie za nasza gościnność wyśmienitą kuchnię polska oraz wielu dobrych przyjaciół.

Serdecznie zapraszamy !!!

Piotr Łopaciński – Koncert promujący album „Serca Rytm” (27 V 2018)

Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b i Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa Wzgórza Krzesławickie serdecznie zapraszają na koncert promujący album „Serca Rytm”, który odbędzie się 27 maja 2018 roku, o godz. 19:00 na dziedzińcu Fortecznym MDK. Wystąpi Piotr Łopaciński z zespołem.
Koncert organizowany jest w ramach corocznych Warsztatów Muzyki Gospel.
Wstęp wolny.