Wystawa – Robert Marek Jurga

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Od grodu po schron” w dniu 14 września 2013 r. o godz.17:00 w MDK Fort 49 „Krzesławice”.
Robert Marek Jurga
Zajmuje się zawodowo badaniem historii fortyfikacji, pisaniem i ilustrowaniem książek. Od 1988 roku współpracuje z europejskimi fundacjami, wykonując na ich zlecenia rekonstrukcje przestrzenne obiektów historycznych i architektonicznych.
Rekonstruował rysunkowo m.in. Marinefestung Fort Kugelbake, Fort Hoek van Holland Kwatery Główne Hitlera w Margival, Brechtesgaden, Kętrzynie, pancerwerk w Besseringen i wiele schronów na Wale Zachodnim. Pełni rolę konsultanta w pracach konserwatorskich wykonywanych w Polsce jak i w Niemczech, Francji i Holandii. Jest autorem kilkunastu książek, kilkudziesięciu artykułów dotyczących historii fortyfikacji. Od 6 lat wykonuje rekonstrukcje historyczne dla magazynu Fokus Historia. Jego prace rysunkowe znane i publikowane są w licznych krajach europejskich, w USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i w Japonii. Specjalizuje się w rysunkach przestrzennych otwartych, z których część wystawiana jest na krajowych i zagranicznych wystawach autorskich. Zajmuje się również malarstwem miniaturowym wykonywanym w technice akwarelowej, prezentującym najczęściej zabytki architektury.