Wystawa Twórczości Wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących w MDK Fort 49 „Krzesławice”

Dnia 14 kwietnia 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Fort 49 „Krzesławice” w  Krakowie odbył się uroczysty wernisaż prac wykonanych przez młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  dla Niesłyszących. Na wystawie zaprezentowano twórczość uczestników pracowni plastycznej, florystycznej, kosmetycznej i tkackiej.  Wernisaż uświetnił pokaz tańca współczesnego przygotowany pod kierunkiem p. Pauliny Wysockiej, który wspaniale komponował się z przygotowaną wystawą. Dla zgromadzonych gości wystąpiły Natalia Kornaus oraz Zuzanna Michta, utalentowane i wielokrotnie nagradzane uczestniczki zajęć MDK.

Dyrektor MDK, Franciszek Dziadoń serdecznie powitał zgromadzonych gości  i pogratulował uczestnikom dużej wrażliwości estetycznej, talentu oraz wspaniałych i ciekawych prac.
Zaprosił wychowanków Ośrodka do poznania bogatej historii poaustriackiego Fortu 49 „Krzesławice”, w którym obecnie mieści się Młodzieżowy Dom Kultury oraz kolejnych wizyt w tym miejscu wraz z ich bliskimi. Słowa pochwały i uznania dla twórczości młodzieży wyraziła także Dyrekcja Ośrodka Szkolno- Wychowawczego PP. Maria Kromka, Andrzej Pasek oraz Barbara Mossoczy-Górska.  Jednym z miłych akcentów było wręczenie przez Dyrektora MDK kwiatów dla kadry pedagogicznej Ośrodka zaangażowanej w przygotowanie wystawy.

Na uwagę zasługuje ogromna różnorodność zaprezentowanych prac, a także działalność wychowawcza  i dydaktyczna , kadry pedagogicznej Ośrodka, która na co dzień pracuje z młodymi  osobami realizujące swoje pasję i zainteresowania związane z nauką zawodu.
Na zakończenie przyszedł czas  na pamiątkowe zdjęcia, samodzielne zwiedzanie wystawy oraz słodki poczęstunek przygotowany przez podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących.

Wystawę można oglądać od 14 kwietnia do 26 maja 2015 roku w Galerii MDK.  Serdecznie zapraszamy.